تصویر عنوان

گاز پک بی هوازی Anaerobic GasPak

گاز پک بی هوازی  

STT-A-701

نوع استفاده

این سیستم بی هوازی، سیستم مناسبی برای ایجاد شرایط بی هوازی جهت جداسازی اولیه و کشت باکتری های بی هوازی یا میکروآئروفیل با تولید H2 و CO2 با استفاده و حذف اکسیژن است.

 

تاریخچه کوتاه

بر اساس منابع مختلف علمی و قبل از اواسط دهه 1960، جداسازی و کشت معمولی باکتری های بی هوازی از نمونه های بالینی و سایر نمونه ها با روش های مختلف از جمله تولید دی اکسید کربن با استفاده از شمع در شیشه های بی هوازی، دشوار و با نتایج متغیر همراه بود. در حال حاضر روش‌ها و جداسازی جدید برای باکتری‌های بی‌هوازی به عنوان یک روش معمول آزمایشگاهی عمل می‌کند، زمانی که در سال 1966 بروور و آلگایر یک پاکت ژنراتور هیدروژن یک‌بار مصرف و یک سیستم بی‌هوازی مستقل (بدون نیاز به سیلندرهای گاز، پمپ‌های خلاء و نداشتن تجهیزات خارجی دیگر) را معرفی کردند. در این روش به راحتی با پاکت های یکبار مصرف، هیدروژن و دی اکسید کربن با کاتالیزور موجود در آن تولید می شود و نیازی به کاتالیزور اضافی در جار بی هوازی ندارد.

 شرایط واکنش

 

GasPak بی هوازی یک پاکت تولید کننده هیدروژن و دی اکسید کربن یکبار مصرف (H2 + CO2) برای استفاده در جار های بی هوازی است. این پاکت برای استفاده در سیستم بی هوازی (برای جار 3.5 لیتری) در نظر گرفته شده است.

 

دستورالعمل استفاده

  1. گوشه پاکت را در خط نقطه چین برش دهید و پاکت را در جار بی هوازی قرار دهید، به طوری که طرف چاپ شده رو به بیرون باشد.

  2. 10 ml آب شیر یا آب مقطر را با استفاده از پی پت و یا سرنگ از مکان باز شده پاکت به داخل آن بریزید. ( بعد از اضافه کردن آب واکنش شروع می شود، لذا قبل از افزودن آب پلیت و یا لوله ها را داخل جار بی هواز قراردهید تا آماده باشد).

  3.  طبق دستورالعمل سازنده فوراً در جار بی هوازی را ببندید و در دمای مناسب در گرمخانه قراردهید.

 

 برای دستورالعمل های احتیاطی و استفاده، توضیحات بسته بندی مطالعه کنید.

هیچ مسئولیتی در قبال حوادث در جابجایی یا استفاده نا مناسب از این محصول قابل پذیرش نیست.

در دمای 30-2 درجه سانتی گراد در محیط خشک نگهداری شود.